Umožněte nám pomáhat

potřebují naši pomoc

Vážená paní, Vážený pane,

jsme intelektuálně nejvyšší bytosti na této planetě, jak se říká, jsme pány tvorstva. Protože ale nejsme slepí a zahledění sami do sebe, víme, a vy to víte také, že nejsme na planetě sami. Přetváříme si ji pro naše účely, pro náš pohodlný život – a právě proto se musíme postarat o ty, kterým tím život znesnadňujeme.

Asi už víte, o kom je řeč. Mluvíme o zvířatech, o našich psech a kočkách, kteří jsou ztracení na ulici, nebo je tam dokonce někdo odhodil, a nemají velkou šanci přežít v našem lidském světě. Určitě se Vám svírá žaludek strachem při představě, že Váš pes či kočka skončí venku, zatoulaní, bezradní, přebíhající ulici, utíkající před cizími lidmi, schovávající se vyděšeni někde v keři či za popelnicí. Třeba Vás ještě najdou, možná budete mít štěstí a někdo hodný si jich všimne a zavolá pro pomoc a dovede je na bezpečné místo, kde jim hodní lidé dají misku s jídlem a vodou, teplou deku a budou je opatrovat, dokud je zase nenajdete. Anebo takové místo nebude, protože už je zabráno jinými zvířaty, která potřebovala pomoc, a Váš malý přítel se už do počtu nevejde. Bude jen běhat sem a tam, bude se odhodlávat přeběhnout cestu na druhou stranu, protože tam někde na něj určitě čekáte, vezmete ho do náručí a odnesete zpátky domů.

My chceme být ti hodní lidé. Chceme dát šanci na spokojený život psům a kočkám, které jsme si ochočili, naučili je věřit nám a žít s námi ve městech. My lidé za ně máme zodpovědnost. Nezáleží na tom, jestli jsou ta zvířata naše, záleží na tom, že jsme lidé a máme možnost slabším poskytnout bezpečí, pohodlí a lásku. Proto myslete na své psy a kočky, které tím můžete uchránit, když se zatoulají, a myslete na ta ostatní zvířata, která vyrostla u lidských obydlí, ztratila se, nebo je někdo odhodil na ulici a nemají to štěstí být Vaším mazlíčkem.

Jako nezisková organizace mimo jiné organizujeme akce a projekty na pomoc kočkám a psům v nouzi. Tímto bychom Vás chtěli poprosit o příspěvek na sbírku určenou na stavbu nových útulků pro zvířata a údržbu těch stávajících. Stávající útulky se snaží pomoci všem zvířatům, která to vyžadují, ale místa je málo a prostředků je ještě méně. Veškeré peníze spotřebují na výdaje za krmivo a zdravotní péči. Proto není renovace či utváření nových zařízení možná. Tato sbírka je povolena a dohledována krajským úřadem a její výhodou je to, že si přispěvatelé mohou tuto dobročinnost odepsat z daní. Legitimnost sbírky ověříte zde: Ministerstvo vnitra České republiky.

V případě, že jste dočetli až sem, děkujeme Vám moc za Váš čas. Jestliže se rozhodnete přispět na naši sbírku, tak Vám děkujeme mnohem mnohem víc. Víme, že musíte těžce pracovat, abyste vydělali peníze, moc dobře víme, že peníze nepadají jen tak z nebe, a proto je taky nemůžete vyhazovat do vzduchu. Budeme si velice vážit toho, že do nás vložíte důvěru a pomůžete nám vytvořit krásnou věc. V případě, že budete mít zájem, tak Vás budeme informovat o průběhu a výsledku celého projektu. Když budete chtít, můžete se kdykoliv přijet podívat, jak se daří kočkám a psům v útulcích, na něž jste přispěli, a které díky Vám můžou vůbec existovat.
Příspěvky je možno posílat na účet 2201021050/2010. Pokud budete požadovat potvrzení pro odečtení daru z daní, vyžádejte si ho na office@catplanet.eu.

 

Děkujeme a přejeme krásný den

Cat Planet z.s. – zapsaný u Krajského soudu v Brně pod spisovou značkou L 21518